Viinamarja huviliste teed viivad Murimäele

Oleme oma varasemates postitustes jutustanud, kuidas Jardini looja Janika on leidnud uue kire viinamarjades ja veinivalmistamises.

Nüüdseks ongi tegemist juba pisut rohkem kui lihtsalt hobiga. Murimäe toimetusi saate edaspidi jälgida Murimäe kodulehel.

Käesolev aasta on soosinud viinamarja kasvatust Eestis. 

Murimäe Veinikelder sai hea saagi nii oma istandikust kui ka Rõhu katseaiast. Murimäel kasvavad viinapuud alles kolmandat aastat, Rõhu katseaias juba kaheteistkümnendat aastat. Saaki koristati oma istanduses esimest korda, Rõhu viinamarjadest on veini valmistatud juba neli aastat. Selle suve saagist valmistatakse nii punast kuiva veini ning kui ka poolkuiva roosat veini. Roosa vein saadakse ‘Hasanski’ punastest viinamarjadest mahla pressimisel, aga ilma kestadel hoidmata, kuna kontakt kestadega on minimaalne, tuleb ka roosa värvus. Sellel aastal on Eestis kasvanud viinamarjade suhkrusisaldus väga hea, tänu millele lisasuhkrut ei ole olnud vaja lisada, et soovitud alkoholisisaldus kätte saada.
Eesti kui veiniriigi idee on leidnud sel suvel laiemat kõlapinda tänu mitmete meediaväljaannete kajastustele. Koos Maaülikooli Rõhu Katseaiaga on Murimäe saanud osaks mitmest uudisloost. Lähemalt saategi Murimäe selle suve saavutustest ja meediakajastustest lugeda Murimäe enda blogis.

Murimäe veine saate jätkuvalt osta ka Jardini Aianduskeskusest või tellida Murimäe veebipoest. Kui aga tahaks kedagi üllatada kvaliteetse käsitööveiniga, siis tasub saata lilled ja Murimäe vein lillekulleriga Jardini e-lillepoest.

Viinamarja entusiastid leiavad aga kindlasti ka tulevikus Jardini Aianduskeskusest viinamarja istikuid, pealekauba head nõuanded nende kasvatamiseks.

No comments yet.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.